Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Strajk Kobiet dzisiaj w Katowicach

Strajk

Mamy poniedziałek, a to oznacza, że odbędą się kolejne Strajki Kobiet. Jak zwykle „Spacer z Siostrami” zostanie zorganizowany także w Katowicach.

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywają się już trzy tygodnie. Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz do demonstracji w poniedziałki.

Jak zapowiedział Ogólnopolski Strajk Kobiet protesty będą odbywać się teraz co poniedziałek

- Niech płoną co tydzień PONIEDZIAŁKI PROTESTU. W jakiejkolwiek sprawie wychodzimy, wychodzicie - róbmy to w poniedziałki. I tak, róbmy to razem! I tak, bądźmy solidarnie i solidarni. NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym - NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem! – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.


Strajk Kobiet w Katowicach GDZIE? O KTÓREJ?

Jest poniedziałek, a to oznacza, że dzisiaj wieczorem znów odbędzie się kolejny Strajk Kobiet w Katowicach. Ma rozpocząć się na rynku o godz. 19.

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search