Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Strajk Kobiet w Katowicach. Policja znowu legitymowała protesujących

Legitymowanie Strajk Kobiet

Na rynek w Katowicach zawitało ok. 250 osób, które demonstrowały swój sprzeciw wobec decyzji TK. Policja standardowo legitymowała protestujących

Strajk Kobiet tym razem odbył się nieprzypadkowo. W sobotę, 28 listopada przypada 102. rocznica przyznania obywatelkom Polski praw wyborczych. 

- W 102. rocznicę naszej niepodległości idziemy w imię nas wszystkich - my, wnuczki tych, które wystukały sobie tę niepodległość parasolkami. W imię solidarności, której bardzo potrzebujemy. W imię solidarności, którą możemy i chcemy się podzielić – czytamy na facebookowym wydarzeniu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Policja legitymowała protestujących

Standardowo policja legitymowała protestujących i puszczała przez megafon komunikat proszący o natychmiastowe opuszczenie nielegalnego zgromadzenia. Manifestacja odbyła się spokojnie. Po ok. godzinie demonstranci rozeszli się. 

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywają się już piąty tydzień. Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz do demonstracji w poniedziałki, ale zdarzają się przypadki, kiedy protesty odbywają się w inny dzień.

fot. Krzysztof Krukowka/twitter

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search