Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Strajk Kobiet w Katowicach. Protestowało ponad 7 tys. osób

Strajk

Kobiety w całej Polsce protestowały przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. „Zachowaj dystans od mojej macicy”, „Martwa rodzić dzieci nie będę” – takie hasła wykrzykiwali uczestnicy demonstracji w Katowicach pod oddziałem Prawa i Sprawiedliwości.

Wczoraj, 23 października kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

„Pogrzeb Praw Kobiet” - protestowało ponad 7 tys. osób 

Protesty odbyły się w całym naszym regionie – ludzie wyszli na ulice również w Gliwicach, Rybniku, Częstochowie czy Lubińcu. To jednak w naszym mieście demonstracja przybrała ogromny rozmach. Szacuje się, że w Katowicach protestowało ponad 7 tys. osób.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 18 przy ul. Warszawskiej 6 – pod siedzibą lokalnego oddziału Prawa i Sprawiedliwości. Demonstranci zapalili przed wejściem kilka zniczy. Ludzi z godzinę na godzinę przybywało. Tłum zaczął przemieszczać się pod Archidiecezję Chrystusa Króla wraz z zabezpieczającym go kordonem policji. 

Protestujący nie mogli wejść na schody Archidiecezji, ponieważ zabezpieczało je 50 policjantów. Manifestacja zakończyła się po 20.00.

fot.#StrajKobiet twitter

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search