Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Strażacy wygrali nowy wóz dla OSP Kostuchna

Previous Next

Ochotnicza Straż Pożarna Katowice Kostuchna otrzymała samochód bojowy. Wygrała go w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim.

Mieszkańcy za strażakami 

Jeśli ktoś zastanawiałby się jeszcze, czy warto brać udział w Budżecie Obywatelskim, to ta historia zdecydowanie powinna go przekonać. Druchowie z OSP Kostuchna, dzięki zgłoszeniu swojego projektu do zeszłorocznej edycji konkursu, otrzymali nowy sprzęt, który przyda się podczas akcji ratunkowych. Wiadomo, że samo złożenie wniosku nie wystarczy, by pozyskać dofinansowanie. Potrzeba jeszcze zdobyć wystarczającą ilość głosów. Okazało się, iż strażacy otrzymali olbrzymie wsparcie swojej lokalnej społeczności.

W 2019 roku 18 442 osoby głosowały na ten projekt, co daje drugi wynik w tej właśnie edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje z radością prezydent miasta Marcin Krupa.

Nowym nabytkiem straży jest ciężki samochód gaśniczy Volvo GCBA. Jego wartość to 1 194 330 złotych. Wsparcie z Budżetu Obywatelskiego wynosiło 199 455 złotych. Również w tym roku w konkursie pojawiła się propozycja członków OSP Kostuchna. Wnioskowali oni o dofinansowanie na zakup nowego sprzętu. Także i tym razem pomysł spotkał się z aprobatą mieszkańców naszego miasta. W rezultacie na pokrycie kosztów inwestycji przekazano 117 400 złotych.

Urząd Miasta Katowice, opublikował wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, dzięki Waszym głosom kolejny nasz projekt zostanie przekazany do realizacji, dzięki czemu nasza strażnica wzbogaci się o kolejny potrzebny sprzęt - cieszą się mundurowi.

Piknik na cześć wozu

Oficjalne przekazanie pojazdu gaśniczego jego nowym właścicielom odbyło się w ubiegłą niedzielę, 20 września. Świętowanie zainaugurowano uroczystą Mszą, a następnie poświęcono pojazd. W trakcie wydarzenia miało także miejsce wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych wolontariuszy. Później rozpoczęto piknik dla mieszkańców miasta, podczas którego można było z bliska zobaczyć samochód bojowy. 

Co prawda tegoroczne głosownie w ramach Budżetu Obywatelskiego już za nami, ale warto pamiętać o możliwości wzięcia udziału w kolejnej edycji. Kto wie, może to właśnie nasze zgłoszenia zwyciężą i przyczynią się do polepszenia jakości życia mieszkańców Katowic?

fot. OSP Kostuchna 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search