Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Strzelanina w Katowicach. Dwie osoby ranne, do akcji wkroczyli antyterroryści

Firearm 409252 1920

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w Katowicach. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych, a antyterroryści zatrzymali 54-latka, który oddał pierwszy strzał.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że wszystko zaczęło się na katowickim parkingu w pobliżu ulicy Wodnej. W nocy z soboty na niedzielę dwaj bracia pili tam alkohol. Około północy z pobliskiej kamienicy wyszedł do nich 54-letni mężczyzna, któremu towarzyszyła żona.

Jeden z braci podobno już wcześniej był z nim skonfliktowany. 38-latek wyzywał starszego mężczyznę, a następnie zaczął go bić drągiem. Ofiara po chwili zamieniła się w oprawcę, gdy 54-latek wyciągnął broń i postrzelił agresora.

Na tym nie koniec historii. Na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze zaczęli udzielać pomocy postrzelonemu, gdy zaatakował ich jego brat. 34-latek nie reagował, gdy mundurowi informowali go, że są z policji. Jeden z policjantów w końcu wyjął broń i go postrzelił.

Bracia ostatecznie trafili do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z kolei do 54-latka około godziny 6 rano przyszli antyterroryści. Mężczyznę zatrzymano, a w jego piwnicy pod węglem znaleziono broń, z której prawdopodobnie strzelił.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search