Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Święto Niepodległości skromniejsze przez epidemię

Previous Next

W tym roku Święto Niepodległości w Katowicach przez epidemię koronawirusa odbyło się nieco skromniej. Ograniczono się do składania kwiatów pod pomnikami.

 Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, radni sejmiku śląskiego Bartłomiej Kowalski, Dariusz Iskanin, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wraz z kombatantami złożyli wieńce pod pominikami Powstańców Śląskich, Józefa Piłsudskiego i Wojciech Korfantego.

 - Wolność jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Obchody Święta Niepodległości są w tym roku inne niż dotychczas. – mówi Jakub Chełstowski marszałek województwa śląskiego. - Zamiast barwnych pochodów przeżywamy te wydarzenia w domach, w gronie najbliższych, ale bez względu na formę najistotniejsza jest pamięć o bohaterskiej postawie naszych przodków, dzięki którym możemy cieszyć się dzisiaj wolnością o czym marzyły pokolenia Polaków" - dodaje. 

Nielegalny Marsz Wolności odbędzie się dzisiaj

W ramach Święta Niepodległości dzisiaj o godz. 14 ma się odbyć nielegalny Marsz Wolności. Uczestnicy przejadą samochodami ulicami Katowic z biało-czerwonymi flagami. Marsz rozpocznie się spod Spodka. Wcześniej pisaliśmy o tym wydarzeniu TUTAJ

fot. Magdalena Grabowska 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search