Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Sylwester pod gwiazdami. Złamią zakaz i będą sobie składać życzenia

Choinka

Dzisiaj na Sylwestra, chociaż mamy ograniczenia w przemieszczaniu się, jest zaplanowany happening. Odbędzie się na katowickim rynku. Uczestnicy będą łamać zakaz, bo będą sobie składać życzenia noworoczne.

Wydarzenie na facebook’u pod nazwą „Życzymy sobie na Nowy Rok czyli Sylwester pod gwiazdami” założyła grupa „ Nie składamy parasolek/ Strajk Kobiet Katowice”. Jak informują organizatorzy happeningu, zgromadzenie zarejestrowano od godz. 18.00 – 12.00.

- Zgłosiłyśmy zgromadzenie od 18:00 do 20:00 – informują organizatorzy wydarzenia. - Mimo, że ograniczenia w przemieszczaniu po 19:00 nie mają podstawy prawnej zarejestrowano nam zgromadzenie tylko do 19:00. Ale to będzie skomplikowana logistycznie impreza, więc szybko się nie pozbieramy – dodają.

Uczestnicy zgromadzenia mają składać sobie życzenia noworoczne pod miejską choinką.

- Co chcemy zrobić? Złożyć życzenia sobie, rządowi, dzbanom ze stowarzyszenia, o którym Marta Lempart nie może mówić, że jest finansowane przez Kreml oraz innym dzbanom i szurom. Jeśli macie jakieś pudełka lub kartony napiszcie na nich swoje życzenia - zbudujemy z nich wieżę. Oczywiście wyrażenie własnego zdania w kwestiach istotnych – czytamy na stronie wydarzenia.

Przypominamy – dzisiaj obowiązuje nas zakaz przemieszczania się, który został nałożony przez rząd, między godz. 19.00 31 grudnia 2020 roku, a godz. 6.00 1 stycznia 2021 roku.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search