Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Sylwestrowe utrudnienia dla mieszkańców os. Tysiąclecia

Depositphotos 25565783 W 2015 1024x683

Jak pisaliśmy wcześniej zabawa sylwestrowa organizowana przez Miasto Katowice, telewizję Polsat oraz Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego w tym roku odbędzie się na Stadionie Śląskim. Spowodowane jest to demontażem hal pod spodkiem, w których odbywała się konferencja ONZ - o szczycie COP24 pisaliśmy już wcześniej. Prace rozbiórkowe potrwają najprawdopodobniej do połowy stycznia. Bramy Stadionu Śląskiego dla uczestników wydarzenia zostaną otwarte o 18.30 a sama impreza startuje godzinę później i potrwa do godziny 1.30.

Mieszkańcy Tysiąclecia muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu

Organizacja sylwestra w Parku Śląskim niesie za sobą utrudnienia w ruchu samochodów w ciągu ulicy Chorzowskiej. Od samego rana od skrzyżowania z ulicą Złotą, aż do granicy z Chorzowem zostaną postawione dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania się, a na samym osiedlu i w jego otoczeniu będą obecne dodatkowe patrole Straży Miejskiej. W godzinach popołudniowych zostanie całkowicie wyłączona możliwość wjazdu i wyjazdu na osiedle Tysiąclecia z ulicy Chorzowskiej. Dokładna godzina wyłączenia nie jest jeszcze znana. Po uzgodnieniach wszystkich służb zostanie ona podana na stronie Urzędu Miejskiego w Katowicach.

Jak podkreśla Urząd Miejski w Katowicach, wszystkie te działania mają służyć mieszkańcom osiedla blokując wjazd samochodów uczestników Sylwestrowej Mocy Przebojów. Przypomnijmy, że Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął również decyzje o braku w tym roku pokazu pirotechnicznego ze względu na komfort zwierząt żyjących w parku i osiedlu. Jak podał na swoim facebookowym fanpage: "

Mapa Tysiąclecie 300x229

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search