Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Szpital polowy w Pyrzowicach gotowy. Ten w MCK zostanie otwarty za kilka dni

Szpital Polowy W Katowicach

Już w poniedziałek tymczasowy szpital polowy, budowany w hali na terenie lotniska w Pyrzowicach, zostanie przekazany do użytku. Szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ma zostać otwarty w ciągu kilku dni.

Oficjalne otwarcie szpitala polowego w Pyrzowicach zostało zaplanowane na godz. 14 już w poniedziałek. Wtedy placówka ma zostać przekazana służbom medycznym.

Szpital będzie niekatywny 

W szpitalu polowym w Pyrzowicach znajduje się aktualnie 144 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 10 łóżek respiratorowych. Mimo że szpital jest już w pełni gotowy, nie będzie jeszcze funkcjonował. Pacjenci na razie nie będą w nim przyjmowani. Szpital zacznie działać dopiero wtedy, gdy znów wzrośnie liczba zakażeń na COVID-19.

Szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ma zostać otwarty w ciągu kilku dni…

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym również zostanie otwarty w poniedziałek. Oficjalnie – ostrożnie mówi się o tym, że będzie otwarty w tym tygodniu.
W przeciwieństwie do tego w Pyrzowicach, ma od razu przyjmować pacjentów. W hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego zainstalowano 500 łóżek, w tym 100 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej.

- Zakładamy, że na końcu tego tygodnia będzie możliwość operacyjna przyjęcia pierwszego pacjenta – powiedział na konferencji prasowej 23 listopada wojewoda śląski. Według wojewody śląskiego szpital może przyjmować pacjentów już w ten weekend.

W piątek katowicka policja poinformowała, że czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie szpitala polowego w MCK.

- W ciągu kilku dni zacznie działać szpital polowy w MCK w Katowicach. W związku z powyższym nastąpiła czasowa zmiana organizacji ruchu w tym rejonie – informuje policja.

MCK – zmiany w ruchu drogowym

Kierowcy muszą zachować czujność i zapomnieć o jeździe „na pamięć”. Jakie zmiany nas czekają? 

• wprowadzono zakaz zatrzymywania na ulicy Olimpijskiej na odcinku od alei Roździeńskiego do ulicy Skrzypka, za wyjątkiem miejsc wyznaczonych do parkowania;
• na wysokości ulicy Skrzypka obowiązuje nakaz jazdy w prawo;
• ruch na odcinku ulicy Olimpijskiej od alei Korfantego do ulicy Ordona jest ruchem jednokierunkowym i ruch pojazdów odbywa się od alei Korfantego w kierunku ulicy Olimpijskiej;
• wyjazd z ulicy Ordona do ulicy Olimpijskiej może odbywać się tylko w lewo, poprzez ulice Olimpijska do ulicy Nadgórników i alei Roździeńskiego;
• na wysokości ulicy Ordona w kierunku alei Korfantego na odcinku ulicy Olimpijskiej obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów, który nie dotyczy służb miejskich i pojazdów dojeżdżających do szpitala.

fot. @JWieczorekPL/twitter

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search