Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Katowice: Szpital tymczasowy MCK kosztował majątek. Dane Ministerstwa Zdrowia

Obraz 2021 02 19 144306

Na budowę szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach wydano majątek. Na wniosek posłanki Hanny Gill- Piątek Ministerstwo Zdrowia opublikowało zestawienie obejmujące 16 szpitali tymczasowych. Raport powala z nóg. Koszty są kosmiczne!

W odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie kosztów związanych z budową szpitali tymczasowych Hanna Gill-Piątek otrzymała zestawienie przygotowane przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę. Dane obejmują 16 szpitali tymczasowych, których koszty budowy wyniosły ponad 600 milionów złotych!

Koszty dodatkowe

To jednak nie koniec kosmicznych kwot. W zestawieniu ujęto także koszty związane z utrzymaniem łóżek. Jeżeli łóżko jest w gotowości do przyjęcia chorego, jego koszt to 822,43 zł/dobę za łóżko zwykłe i 3773 zł za łóżko respiratorowe.

- Wreszcie 18 299 złotych za każdy dzień pracy izby przyjęć. Gdy na łóżkach leżą chorzy, stawki za leczenie są o kilkaset złotych wyższe. Koszt leczenia jednego pacjenta covidowego wynosi ponad 250 tys. zł. Rząd od ponad dwóch miesięcy blokuje dostęp do informacji posłom opozycji – alaramuje Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050.

Budowa szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach kosztowała 55,5 mln zł

Z opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia danych wynika, że budowa szpitala tymczasowego na terenie MCK w Katowicach kosztowała 55,5 mln zł

Od momentu utworzenia szpitala do 22 stycznia w Katowicach przyjęto 113 pacjentów, z czego 18 pacjentów wymagało podłączenia do respiratorów i znajdowało się na Oddziale Respiratorowym. Pozostałych 95 natomiast trafiło do Oddziału Zachowawczego. Niestety 19 zmarło. Placówka zatrudnia około 250 osób. Pełny raport dostępny jest TUTAJ

fot. Kancelaria Premiera/ twitter.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search