Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Szykuje się wielka podwyżka za parkowanie w centrum Katowic

Street 789626 1920
Prezydent Marcin Krupa zaproponował, by wprowadzić nową stawkę za parkowanie w centrum Katowic. Ma poparcie radnych, ale nowe ceny z pewnością nie ucieszą kierowców.

Niedawno zmieniły się regulacje w ustawie o drogach publicznych. Dzięki nim władze miast powyżej 100 tys. mieszkańców mogą w ścisłym centrum wprowadzić siedmiodniową strefę płatnego parkowania, w której maksymalna stawka za godzinę wynosi 10 złotych i 12 groszy.

Bardzo możliwe, że niebawem Katowice skorzystają z takiego rozwiązania, o czym informuje "Fakt". Obecnie w centrum Katowic za godzinę parkowania płacimy 2 złote. Prezydent Katowic Marcin Krupa zaproponował, by podnieść ją do 10 złotych. Popierają go w tej kwestii radni.

Na razie jednak nic nie jest przesądzone. Teraz sprawy w swoje ręce wezmą eksperci, którzy przygotują stosowne analizy. Jeden z radnych zaproponował, by pierwsze dwie godziny były tańsze, a każda kolejna już kosztowałaby 10,12 zł.

Pewne jest, że nowe stawki wejdą najwcześniej po oddaniu do użytku trzech centrów przesiadkowych. Co ciekawe, jest także pomysł, by ograniczyć ruch samochodowy w weekendy, ale o tym, czy tak będzie i jak on miałby wyglądać, mają zdecydować sami mieszkańcy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search