Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Tramwaje jeszcze bardziej komfortowe. Jeżdżą nowe wagony Pesy

Trawaj

Być może ci, którzy jeżdżą tramwajami linią 36 zauważyli już pewne zmiany. Od 23 października wprowadzono nowe wagony Pesa 2017N. Wi-Fi, gniazda USB i klimatyzacja to tylko jedne z wielu udogodnień jakie czekają na pasażerów. 

Do zajezdni w Katowicach Zawodziu trafiło sześć 25-metrowych wagonów serii 2017N. Wprowadzenie nowego typu taboru zwykle wiąże się z jakimś wydarzeniem, atrakcjami dla pasażerów, spotkaniem z dziennikarzami. Teraz tak nie było. – Okoliczności pandemiczne nie sprzyjają takim wydarzeniom, dlatego tym razem nowe wagony zadebiutowały na linii bez fanfar i konfetti. Niemniej zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza pasjonatów i miłośników komunikacji tramwajowej do tego, by przetestować nowe wagony i przejechać się linią nr 36 właśnie tramwajem Pesa 2017N – zachęca Jacek Kaminiorz, Dyrektor Eksploatacyjny spółki Tramwaje Śląskie S.A. Linia nr 36.

Tramwaje Śląskie S.A zamówiły 35 nowych tramwajów

W sumie spółka Tramwaje Śląskie S.A. zamówiła u bydgoskiego producenta 35 nowych tramwajów. Wartość kontraktu to niespełna 221 mln zł netto. W nowym taborze znajduje się 27 wagonów 25-metrowych oraz 8 pojazdów 32-metrowych. Jak zapowiada rodycent, pierwszy wagon 32-metrowy ma zostać przewieziony do Katowic na przełomie października i listopada. Dynamiczne testy homologacyjne wagon ma przechodzić na infrastrukturze spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wi-Fi, klimatyzacja i gniazda USB

Pasażerowie będą mieli w nowych wagonach sporo udogodnień. Tramwaje są wyposażone w klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB dostępne dla pasażerów, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowoczesny, energooszczędny napęd. Udział niskiej podłogi w wagonach krótszych wynosi ok. 65%, a w wagonach dłuższych ok. 75%.
Zakup 35 wagonów wieloczłonowych z bydgoskiej Pesy to realizacja drugiego zadania taborowego, prowadzonego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość kontraktu to niespełna 221 mln zł netto.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search