Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Trasa Katowice – Kraków. Jak ominąć bramki?

Katowice Krakow Jak Ominac Bramki Trasa

Odkąd właściciel spółki Stalexport Autostrada Małopolska podniósł cenę za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków, kierowcy szukają alternatywnych dróg, które szybko zaprowadzą do celu. Dlatego też podpowiadamy jak ominąć bramki na trasie Katowice-Kraków.

Od 1 marca 2015 roku ceny za przejazd autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice znacznie się podwyższyły. Właściciel spółki Stalexport Autostrada Małopolska proponuje abonament dla kierowców, dzięki któremu przejazdy wyjdą znacznie taniej. Kierowcy, którzy chcieliby przebyć całą trasę tę autostradą musieliby zapłacić ok. 20 zł.

KATOWICE-KRAKÓW - trasa przez Olkusz 

Trasa alternatywna przez Olkusz, czyli przez KD 94 wynosi w sumie 58 km długości, co daje nam około 60 minut według Google Maps.
Ze Śląsk do Krakowa jest to najpopularniejsza trasa z ominięciem płatnej autostrady A4. Droga przez Olkusz nie należy niestety do najprzyjemniejszych zwłaszcza na samym początku trasy. Kierowcy muszą również uważać na liczne patrole.
Na początku przejeżdżamy przez Sosnowiec, później jedziemy drogą przez Sławków docieramy do Zagłębia Dąbrowskiego. Gdy będziemy dojeżdżać do Olkusza, możemy spodziewać się fotoradaru na czerwone światło. Później przez następne 30 km poruszamy się drogą jednopasmową, którą „przyozdobiono” licznymi fotoradarami. Dojeżdżamy w końcu do przyszłej Północnej Obwodnicy Krakowa w Modliczce i znajdujemy się na wylocie na płatnej A4. Docieramy do Ronda Ofiar Katynia w Krakowie i tu kończy się trasa.

KATOWICE-KRAKÓW - trasa przez Jaworzno 

Dla tych, którzy chcą zagrać na nosie zarządcy autostrady, trasa ta będzie idealna, ponieważ częściowo będzie można przejechać płatny odcinek za darmo. Zaczynamy trasę prosto. Z Katowic jedziemy autostradą gdzie na ostatnim węźle, niedaleko bramek, zjeżdżamy na Łódź i Warszawę. Skręcamy w Jaworzno i jedziemy obwodnicą. Trudności mogą spotkać nas w Małopolsce. Mamy do wyboru dwie opcje. Wybieramy drogę 79 przez Chrzanów, Krzeszowice i Zabierzów lub próbujemy jechać autostradą. Jeśli wybierzemy drugą opcję na węźle Baczyna mamy możliwość darmowego przejazdu trasą do Trzebini lub Rudnej. Żeby jednak znaleźć się w Krakowie musimy i tak jechać przez Zabierzów, w którym często są niestety korki.

KATOWICE – KRAKÓW autostrada A4. Jakie są ceny opłat? 

Oplaty Fill 734x659

fot. https://www.autostrada-a4.com.pl

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search