Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Trwa zbiórka na respirator dla Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach

Respiratordlabonifratow

Trwa akcja „Respirator dla Aniołów Stróżów”, a zbiórkę promuje utwór „Modlitwa o tlen" w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego.


Zbiórkę prowadzi Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jeśli uda się zebrać odpowiednią sumę, urządzenie trafi na Oddział Intensywnej Terapii, gdzie pomoże pacjentom chorym na Covid-19. Kwota docelowa to 140 000 zł. Jak informują organizatorzy, do 23 kwietnia zebrano bezpośrednio na dedykowane konto zbiórki na "Respirator dla Aniołów Stróżów" kwotę: 51 740 zł, a konto zrzutki pomniejszono o tę sumę. Zbiórka trwa. Teraz na liczniku jest 32 770 zł z 88 260 zł. Zrzutkę można wesprzeć Tu! https://zrzutka.pl/respirator-dla-aniolow-strozow

Szpital Zakonu Bonifratrów rocznie leczy około 30 tysięcy pacjentów, a na Oddziale Intensywnej Terapii około 95 pacjentów. W czasach pandemii koronawirusa respirator jest niezbędnym urządzeniem. Organizatorzy zbiórki postanowili wybrać sprzęt Dräger Evita v600/v800.

- W obecnej sytuacji obok słów „pandemia” i „koronawirus”, „respirator” jest jednym z najczęściej używanych pojęć. Zdążyliśmy się już oswoić z wiedzą, że respiratory są używane do leczenia najcięższych postaci infekcji koronawirusem, i że potrzebujemy ich jak najwięcej – wskazuje anestezjolog ze Szpitala Bonifratrów.

Cena respiratorów waha się od 70 tys. do ponad 200 tys. złotych.

- Należy również pamiętać, że nieodpowiednio dobrany i użyty respirator może spowodować wiele powikłań przekreślając szanse pacjenta na wyleczenie. Pacjenci z ciężkim uszkodzeniem układu oddechowego w przebiegu COVID-19 będą wymagali zastosowania zaawansowanego leczenia wentylacyjnego, a zaprotezowanie własnego oddechu przy użyciu taniego i podstawowego respiratora może okazać się działaniem niewystarczającym – czytamy na stronie zrzutki.

fot. zrzutka.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search