Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Trzy osoby nie przestrzegały zasad kwarantanny

Policjaaa

Policja ma pełne ręce roboty. W niedzielę trzy osoby nie stosowały się do zasad kwarantanny. Również nie wszyscy mieszkańcy Katowic stosują się do obostrzeń dotyczących m.in. przemieszczania się. 

W niedzielę policjanci sprawdzili ponad 600 osób objętych kwarantanną. Niestety trzech z nich, pomimo obowiązku izolacji, nie stosowało się do kwarantanny. Grozi im grzywna w wysokości do 30 000 zł. 

W związku ze złamaniem obowiązujących obostrzeń policja w niedzielę interweniowała aż 72 razy. Cześć interwencji została zainicjowana dzięki telefonicznym zgłoszeniom mieszkańców, którzy informowali o możliwości złamania prawa. Interwencje dotyczyły najczęściej osób, które wybrały się pobiegać, uporządkować mogiły na cmentarzu, czy też rekreacyjnie pojeździć na rowerze, a także osób które chciały zrobić zakupy w godzinach przeznaczonych dla seniorów.

Policjanci wezwani również zostali do małoletniego, który bez opieki osoby dorosłej był na spacerze z psem. W trakcie policyjnych interwencji 88 osób zostało pouczonych. 43 ukarano mandatami karnymi, a wobec 7 skierowano wniosek do sądu.

mat. Komenda Miejska Policji w Katowicach 


zdjęcie kolorowe: policjanci kontrolujący parki

zdjęcie kolorowe: policjanci kontrolujący parki

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search