Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Umowy w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” podpisane

Inicjatywa Solecka Skansen Chorzow

Reprezentanci powiatów: będzińskiego, gliwickiego, lublinieckiego, mikołowskiego, pszczyńskiego, tarnogórskiego i zawierciańskiego z łącznym dofinansowaniem na ponad 900 tys. zł.

W subregionie centralnym, w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Inicjatywa Sołecka” w 2020 roku, wybrano 42 projekty do dofinansowania z 24 gmin. Kwota dofinansowania dla subregionu wynosi w sumie 920 836,21 zł. Gospodarzem uroczystości był Górnośląski Park Etnograficzny „Skansen” w Chorzowie.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2020 r. Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej gminom województwa śląskiego na realizację wybranych zadań. Dotyczą one m.in. budowy i remontów placów zabaw, chodników, infrastruktury parkingowej, tworzenia i modernizacji centrów rekreacji oraz obiektów małej architektury.

- Dzięki temu wsparciu w gminach uda się zrealizować ważne dla nich zadania. Chcemy być bliżej ich spraw, zawsze służyć pomocą - przekonuje obecna na uroczystym podpisaniu umów o dofinansowanie Beata Białowąs, członek zarządu województwa.

Okazuje się, że wśród zainicjowanych w ten sposób inwestycji gro jest takich, których inicjatorami i pomysłodawcami są sami mieszkańcy danych gmin. Zdaniem Piotra Kunce, zastępcy burmistrza gminy Toszek, to drobne przedsięwzięcia, ale bardzo ważne dla lokalnej społeczności. Bywa, że w tych zadaniach inwestycyjnych samorządowcy widzą potencjalne zyski w przyszłości.

- Pieniądze trafią do Pławniowic w gminie Rudziniec, bardzo często odwiedzanej przez turystów. Z myślą o nich powstanie tam siłownia – twierdzi Krzysztof Obrzut, wójt gminy Rudziniec.

fot. Tomasz Żak / UMWS

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search