Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Upadłe restauracje w Katowicach. Dwie ogłosiły oficjalne zamknięcie

Restauracja Katowice

Gastronomia przeżywa kryzys. Chociaż wiele restauracji zaczyna się otwierać w ramach akcji #OtwieraMy, nie wszystkie miały tyle szczęścia. Niektóre lokale w Katowicach ogłosiły definitywne zamknięcie.

Restauracje upadają

Przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa restauracje w całym kraju musiały zamknąć swoje drzwi dla klientów i zaprzestać działalności. Wydawało się, że ratunkiem będzie rozwinięcie usługi dostarczania jedzenia na wynos, niestety i to nie pomogło. Wiele lokali postanowiło zbuntować się przeciw zakazom rządu i otworzyło się dla klientów w ramach ogólnopolskiej akcji #OtwieraMY. Nie wszyscy jednak dotrwali do tego momentu. Wiele restauracji splajtowało, niestety również w naszym mieście.

Restauracja Novo

Restauracja mieściła się w kamienicy przy ul. Warszawskiej w Katowicach. Oficjalnie ogłosiła swoje całkowite zamknięcie. Prowadził ją finalista programu „Top Chef” Przemysław Błaszczyk.

- Ta historia dobiegła już końca, nie spotkamy się przy stole na Warszawskiej 15, nie otworzymy dla Was butelki wina czy piwa. Nie zaparzymy kawy. Przez okno z kuchni nie uśmiechnie się do Was szef, nie wyjdzie też napić się z Wami domowego limoncello (tak na marginesie, to zrobiliśmy na urodziny „kilka” litrów) – czytamy na stronie restauracji.

Flamingoo Cafe&Decor

Naprawdę bardzo przytulny lokal! Szczególnie uwielbiali uczęszczać do niego studenci, którzy mogli w nim napić się dobrej kawy. Nie brakowało tu również pysznego jedzenia oraz interesujących artykułów dekoracyjnych, które można było zakupić w lokalu. Flamingoo Cafe&Decor mieścił się przy ul. Zabrskiej, niedaleko wież Stalexportu.

- Liczymy , że czas spędzony razem na długo zostanie w Waszych i naszych sercach. Dziękujemy Wam i naszej wspaniałej ekipie. Flamingoo za wszystko. Będziemy tęsknić i wiem co piszę... – czytamy na stronie restauracji.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search