Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Urzędnicy będą przeprowadzać wywiady epidemiologiczne

Sanepid Katowice

Urzędnicy odciążą sanepid. Będą przeprowadzać z potencjalnie zakażonymi wywiady epidemiologiczne.

Nie da się ukryć, że wzrost ilości zakażeń jest drastyczny. Sanepid ma pełne ręce roboty, a ilość pracowników jest niestety ograniczona. System nie wydala, nasze miasto postanowiło więc działać we własnym zakresie.

- Zdecydowałem, że pracowników urzędu miasta i naszych jednostek oddelegujemy do wsparcia działań sanepidu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - W sumie to 22 osoby, które będą przeprowadzać wywiady epidemiczne, a tym samym wspierać służby sanitarne w ich działaniu – dodaje.

Urzędnicy dodatkowe obowiązki będą wykonywać zdalnie z domu lub w miejscach swojej pracy. Do tego zadania będą oddelegowani pracownicy instytucji Katowice Miasto Ogrodów, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, Miejskich Domów Kultury oraz Urzędu Miasta Katowice. Zostaną przeszkoleni z dostępu do baz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Katowicach, by wspierać sanepid głownie w zakresie przeprowadzania wywiadu epidemicznego.

Jest to ogromna pomoc, szczególnie, że taki wywiad trzeba przeprowadzić z każdą osobą, która została skierowana na izolację lub kwarantannę. Tego typu rozmowy trwają zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, co co mocno wpływa na przepustowość sanepidu przy wciąż rosnących ilościach zakażeń.

RAPORT KORONAWIRUS 20.11.2020

RAPORT POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W KATOWICACH:

Sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 w Katowicach

  • Nowe przypadki zakażenia koronawirusem: 138
  • Liczba osób poddanych kwarantannie: 2163
  • Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym: 0
  • Liczba osób hospitalizowanych: 22
  • Liczba ozdrowieńców- nowe przypadki: 185
  • Liczba zgonów – nowe przypadki: 2

RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search