Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Usiłowanie zabójstwa w noc sylwestrową. Nastolatkowi grozi dożywocie

Policja

Zatrzymano nastolatka w związku z usiłowaniem zabójstwa. To było makabryczne! Pobił mężczyznę pałką w noc sylwestrową. Pokrzywdzony leży teraz w szpitalu w śpiączce.

W Sylwestrową noc 18-latek wpadł w furię i pobił 52-letniego mężczyznę pałką na klatce schodowej w jednej z kamienic w Katowicach.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że po kłótni starszy, zakrwawiony mężczyzna upadł, a młodszy uciekł z budynku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy policjanci, a także karetka pogotowia, która zabrała nieprzytomnego i rannego w głowę mężczyznę do szpitala – relacjonują policjanci.

Agresywnego nastolatka udało się złapać jeszcze tej samej nocy. Trafił do policyjnego aresztu. Tylko dzięki szybkiej pomocy medycznej udało się uratowano życie pobitego mężczyzny. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. 18-latek już wielokrotnie był zatrzymywany przez Policję, m.in. za kierowanie gróźb karalnych, kradzieże, rozbój, wymuszenie rozbójnicze, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zniszczenie mienia i rozpijanie osoby małoletniej. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search