Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Uszyli ponad 2000 maseczek dla katowickiego szpitala

Maseczkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Grupa na Facebooku "Katowice szyją maseczki dla medyków" przygotowała już ponad 2000 maseczek ochronnych dla szpitala w Katowicach. – Wiedziałam, że trzeba działać szybko. Nie spodziewałam się jednak, że w tak krótkim czasie uda nam się zaangażować ponad 600 osób z całego Śląska – mówi Ania Maria Stawowy, pomysłodawczyni akcji. 


Na prośbę jednej z pielęgniarek ze szpitala w Katowicach ochotnicy z grupy na Facebooku „Katowice szyją maseczki dla medyków" przygotowali ponad 2000 maseczek ochronnych. Pierwsze maseczki trafiły do personelu Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Katowickiego Centrum Onkologii, Okręgowego Szpitala Kolejowego, Centrum Zdrowia w Mikołowie, Oddziału Intensywnej Terapii w Katowicach-Ochojcu.

 – Wiedziałam, że trzeba działać szybko. Nie spodziewałam się jednak, że w tak krótkim czasie uda nam się zaangażować ponad 600 osób z całego Śląska – mówi Anna Maria Stawowy, pomysłodawczyni akcji. Na co dzień szyje kolorowe plecaki, torby i artykuły dla dzieci w małej pracowni w Katowicach.– Tniemy ogromne ilości materiałów i cieszymy się, że w tych trudnych dniach, możemy zrobić coś dobrego dla innych – dodaje.

Dużo środków na zakup materiałów pochodzi w większości z wpłat od darczyńców, którzy wspierali akcję na zrzutka.pl. Wolontariusze planują uszyć 20 tysięcy maseczek. 

 – Codziennie odbieramy kilka wiadomości z prośbą o pomoc – mówi Paulina Błaszczak, położna Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, która koordynuje przekazywanie uszytych maseczek. – Wiemy, że środki ochronne są teraz na wagę złota, a nasza praca jest ogromnie doceniana w każdym miejscu, które odwiedzam – dodaje.

fot. UM Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search