Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

W katowickiej szkole ograniczono dostęp do obiadów. Dlaczego mieli nie dostać ich starsi uczniowie?

21

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach dowiedziały się, że uczniowie klas 6-8 nie będą mogli korzystać z oferty obiadów. Rodzice od razu interweniowali.

Afera obiadowa

Rok szkolny 2020/2021 przyniósł wiele problemów i wyzwań, z którymi musza się mierzyć dyrekcje placówek. Wiadomo, że jedni poradzą sobie lepiej, a inni gorzej. Dużo trudności przysparza kwestia szkolnych obiadów. Niektóre placówki, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, zorganizowały je w klasach lekcyjnych. Natomiast w SP nr 37 ograniczono ich dostępność.

Na stronie internetowej instytucji pojawił się komunikat, że młodzież z klas szóstej, siódmej oraz ósmej nie może zapisywać się na posiłki. Wyjątek stanowiły osoby korzystające z programu dożywiania w placówce. Rzecz jasna, nie spodobało się to rodzicom, którzy natychmiast żądali wyjaśnień. Dyrekcja wytłumaczyła, że taka decyzja jest podyktowana względami sanitarnymi. 

Pod wpływem sprzeciwu rodziców, władze szkoły zobowiązały się do uwzględnienia zapotrzebowania na wyżywienie wszystkich dzieci. Działania nad wprowadzeniem odpowiednich procedur trwają. Nie jest to jednak prosta sprawa. Do tej pory deklaracje korzystania ze szkolnych obiadów złożyło już 350 uczniów. Zadbanie, by każde dziecko dostało ciepły posiłek, a jednocześnie zachowało wszystkie wymagane procedury, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search