Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wczoraj Zawodzie, dzisiaj Brynów. Kolejne Centrum Przesiadkowe w Katowicach otwarte

Previous Next

Wczoraj Zawodzie, dzisiaj Brynów. W Katowicach otwarto kolejne Centrum Przesiadkowe. Dzisiaj skorzystali już z niego pierwsi pasażerowie.

Od dzisiaj możemy korzystać z Centrum przesiadkowego w Brynowie. Zrealizowana inwestycja opiewa na kwotę ok. 90 mln zł. Wykonawcą jest firma WARBUD SA w partnerstwie z Przesiębiorstwem STOR Sp. z. o. o. Stowarzyszenie Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów przesiadkowych.

Budowa Centrum przesiadkowego rozpoczęła się już w 2017 roku. Na jej zakończenie czekaliśmy ponad dwa lata. Centrum przesiadkowe w Brynowie powstało w miejscu dawnej pętli tramwajowej. Jest kompleksem przystanków tramwajowych i autobusowych. Składa się również parkingu podziemnego, który położony jest kilkadziesiąt metrów dalej. Ma trzy kondygnacje i 497 miejsc postojowych.

- Lokalizacja pętli tramwajowej wymusiła dla nas pewne działania związane z kwestią powstania dużego centrum przesiadkowego park&ride – przyznaje Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Budowa centrów przesiadkowych to szereg korzyści dla mieszkańców. Najważniejszą z nich jest możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta i oszczędność czasu – dodaje.

Parkujemy za darmo

Przez dynamiczną sytuację, która poniekąd związana jest z pandemią koronawirusa, kierowcy nie będą musieli płacić za pozostawienie swoich samochodów na parkingu centrum przesiadkowego. Wiadomo na razie, że opłaty za postój nie mają być pobierane przez najbliższe dwa miesiące.

To już kolejne centrum przesiadkowe w naszym mieście. Przypomnijmy, że wczoraj otwarto centrum na Zawodziu. Podobne inwestycje powstały niedawno na Ligocie i przy ul. Sądowej.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search