Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wicemarszałek z koronawirusem. Marszałek przejdzie izolację w urzędzie.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o stwierdzeniu wirusa SARS-CoV-2 u wicemarszałka Wojciecha Kałuży. Natychmiastowo przeprowadzono testy u wszystkich pracowników, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt.

Podczas pełnienia obowiązków służbowych Wojciech Kałuża miał mieć kontakt z osobą, u której po kilku dniach wykryto koronawirusa. W związku z tym wicemarszałek został przebadany. Test dał wynik dodatni. Stan Wojciecha Kałuży jest dobry. Obecnie przebywa w izolacji.

Badania na COVID-19 przeprowadzono również u pozostałych członków Zarządu Województwa, którzy z racji obowiązków służbowych miały bezpośredni kontakt z Wojciechem Kałużą; marszałka Jakuba Chełstowskiego oraz Izabeli Domogały. Wyniki okazały się ujemne, lecz mimo to zostaną powtórzone za tydzień, aby potwierdzić, że nie doszło do zarażenia. Przez ten czas obydwoje będą przebywać w izolacji, w trakcie której wciąż będą pełnić swoje obowiązki.

Marszałek będzie izolowany w pomieszczeniach mieszkalnych znajdujących się w gmachu Urzędu Marszałkowskiego. Zaś Izabela Domogała oraz wszyscy przebadani pracownicy zostali oddelegowani do pracy zdalnej, natomiast wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek zarządu Beata Białowąs pełnią swoje obowiązki bez zmian.

Urząd Marszałkowski zapewnia, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na jego funkcjonowanie. Ze względu na epidemię do tej pory i tak zebrania Zarządu Województwa były przeprowadzane w formie elektronicznej, a dominującą formą pracy w Urzędzie Marszałkowskim była praca zdalna.

fot.slaskie.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search