Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Widziałeś bezdomnego w Katowicach? Nie bądź obojętny!

Policjaaa

Mimo że warunki pogodowe się już poprawiły, w nocy nadal jest bardzo mroźno. Może to szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych. Już od kilku miesięcy większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. . Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe są miejscami, gdzie najczęściej osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku.

- Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki. Miejsca te sprawdzają mundurowi, których celem jest pomoc osobom potrzebującym, narażonym na działanie niskich temperatur. Apelujemy także o czujność do wszystkich, którzy mają kontakt z takimi osobami – informuje katowicka policja.

Oprócz numeru alarmowego 112, policja zachęca do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Placówki działające w obszarze pomocy osobom bezdomnym:

Doraźnie dla mężczyzn:
• Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn – Katowice ulica Obrońców Westerplatte 130 a;
• Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn – Katowice ulica Obrońców Westerplatte 130 b;
• Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn – Katowice ulica Bracka 18.

Doraźnie dla kobiet:
• Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i kobiet z Dziećmi – Katowice ulica Orkana 7.

Całodobowo dla mężczyzn po uprzednim wydaniu decyzji administracyjnej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach:
• Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn – Katowice ulica Krakowska 138;
• Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn – Katowice ulica Dębowa 23.

Całodobowo dla kobiet:
• Schronisko dla Bezdomnych kobiet i kobiet z Dziećmi – Katowice ulica Orkana 7a.

mat. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search