Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wieża telewizyjna wystawiona na sprzedaż

Kojarzona z TVP Katowice wieża telewizyjna w Bytkowie została wystawiona na sprzedaż – informuje portal miasto.pro. W ofercie są też sąsiednie nieruchomości, a stawkę wyjściową ustalono na 4,7 mln zł.

Wieża, choć kojarzona z TVP Katowice, znajduje się na terenie Siemianowic Śląskich, tuż przy granicy z Chorzowem i Katowicam. Zgodnie z oficjalnym nazewnictwem to Stacja Linii Radiowych Bytków i pełni rolę punktu nadawania sygnału radiowego i telewizyjnego. Obiekt stanowi część kompleksu zajmowanego przez regionalny oddział TVP, ale telewizja nie jest jego właścicielem

Wieża telewizyjna w Bytkowie należy do Orange

Budynek to własność Telekomunikacji Polskiej, która została sprywatyzowana i zmieniona w Orange Polska. Operator telekomunikacyjny wystawił na sprzedaż wieżę wraz z dwoma budynkami biurowymi oraz garaż i magazyn.

- Powierzchnia użytkowa 15-kondygnacyjnej wieży to 863 m². Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich oferowanych budynków wynosi 3285 m² – informuje portal miasto.pro.

Wraz z obiektami sprzedawanych jest 21 działek. Parcele zajmują 14 445 m² i składają się z dwóch części – pierwsza położona jest u zbiegu ulic Telewizyjnej i Wróblewskiego, druga znajduje się w północno-wschodniej strefie telewizyjnego kompleksu, obok ogródków działkowych.

- Obecnie teren nie daje dużej możliwości zabudowy. Do tego konieczna będzie zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Obecnie dokument z 1998 roku pozwala na realizację obiektów usług łączności i telekomunikacji z przeznaczeniem na ośrodek telewizji i urządzenia telekomunikacyjne – podkreśla portal inwestycyjny.

Sprzedaż wieży telewizyjnej oraz działek i obiektów wokół niej odbywać się będzie w drodze negocjacji. Orange stawkę wyjściową ustaliło na 4,7 mln zł netto.

Fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search