Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wioska gamingowa w Katowicach powoli staje się faktem

Gra

Na naszym rynku pojawił się nowy fundusz, pozwalający sfinansować innowacyjne projekty gamingowe. Mowa o ASI Gaming Investment, które na dobre zmieni oblicze Katowic. Chcą stworzyć w naszym mieście wioskę gamingową!

Przedstawiciele ASI Gaming Investment Group zdradzają, że fundusz inwestycyjny ma rozpocząć współpracę z Katowicami. Dzięki niej zostanie stworzona gra Game Vilage – pierwsza w Polsce wioska gamingowa! Będzie znajdować się w niej zaplecze biurowo-technologiczne, az budynkami laboratoryjno-symulacyjnymi oraz budynki typu bungalow, które będzie spełniać funkcję wypoczynkową oraz bazę noclegową dla pracowników. W planach jest także wybudowanie dla nich SPA.

ASI Gaming Investment Group w ciągu pięciu lat chce zainwestować 120 milionów euro nie tylko w wioskę, ale również w innowacyjne projekty gamingowe. Szansę mają zarówno startupy, które mogą poszczycić się w swoim portfolio grami odnoszącymi sukcesy na nowych platformach jak i te na wczesnym etapie rozwoju.

Jak zapowiadają przedstawiciele ASI Gaming Investment Group, będą inwestować w projekty AAA+ z najlepszymi studiami gamingowymi.

Projekty AAA+ to te nie tylko nastawione na najlepsze, wysokobudżetowe produkcje, ale także wydawane na przynajmniej dwóch platformach z ocenami powyżej 90%. Pierwszy raz pojęcie kategorii AAA+ wprowadził znany polski wydawca i producent gier komputerowych CD Projekt znany z takich kultowych gier jak „Wiedźmin” czy „Cyberpunk”.

Inwestycje, które będą realizowane przez fundusz mają być ukierunkowane na projekty stabilne i nowatorskie o wysokim potencjale rynkowym. Dlatego też fundusz będzie pozwalał na inwestowanie nie tylko dużym, ale także drobnym inwestorom prywatnym, którzy posiadają od 20 tys. do 100 tys. zł.

Co ciekawe, fundusz już odnosi sukcesy. Pod koniec sierpnia podpisano już dwie umowy na pakiety B o łącznej wartości 5,1 mln zł. Chodzi o porozumienie zawarte z MobileFabric i VRFabric. Aktualnie trwają negocjacje dotyczące współpracy z dużą marką o globalnym zasięgu. Na razie przedstawiciele funduszu nie chcą zdradzać szczegółów, w każdym razie dzięki inwestycji zostałaby wydana gra o klasy AAA+ na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search