Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wojsko pobiera na Śląsku wymazy od nauczycieli

Wymazy

Wojsko pobiera wymazy od nauczycieli. Żołnierze w ten sposób odciążają między innymi personel medyczny, który może skupić się na bezpośredniej opiece nad pacjentami.

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Trwała Odporność” pobierają wymazy od nauczycieli klas I-III. Terytorialsi działają na terenach województw opolskiego i śląskiego w ramach ogólnopolskiej akcji testowania pedagogów
na obecność wirusa Sars-CoV-2.

Do tego zadania delegowano oczywiście żołnierzy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i ukończyli specjalistyczne szkolenie. Poza testami pracowników oświaty żołnierze WOT codziennie pobierają wymazy od pozostałych osób, pracując w punktach przyszpitalnych oraz w zespołach mobilnych, które docierają m.in. do osób przebywających na kwarantannie oraz domów pomocy społecznej.

Na wniosek wojewody żołnierze pomagają w transporcie sprzętu medycznego do szpitali oraz żywności do Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz osób potrzebujących wsparcia.

Pod opieką żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest również ponad 40 kombatantów z woj. śląskiego i opolskiego.

- Wszystkim kombatantom, którzy będą chcieli się zaszczepić pomogą także w rejestracji na szczepienie. 13 Śląska Brygada Terytorialna zapewni im także transport do punktu szczepień a jeśli będzie taka potrzeba z przyczyn zdrowotnych, zorganizuje szczepienie w jego domu poprzez mobilny punkt szczepień – zapewniają żołnierze 13. Śląskiej Brygady Terytorialnej.

fot. mat. prasowe/ 13 Śląska Brygada Terytorialna

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search