Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

WOŚP zagra w Katowicach po raz 27!

WOŚP 27

WOŚP: Dziś po raz 27 gra prowadzona przez Jurka Owsiaka legendarna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku jej hasło brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Finał tegorocznej 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odbywa się dziś - 13 stycznia. Na terenie całej Polski oraz w innych zamieszkałych przez polonijną mniejszość krajach Polacy organizują tradycyjną zbiórkę pieniędzy. Również w Katowicach kwestują dziś uśmiechnięci wolontariusze. Organizatorzy przewidzieli także specjalne wydarzenia. Wszystko jak zawsze w szczytnym celu.

Finał w wielu miastach

Jak co roku, poza całodniową zbiórką pieniędzy oraz przeprowadzanymi aukcjami, WOŚP organizuje wiele wydarzeń. Punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne „Światełko do nieba" - jak zawsze wieczorem. Najliczniejsze pod względem uczestników obchody mają miejsce w Warszawie na placu Defilad. Niemniej jednak już od wielu lat takie wydarzenie organizowane jest również w miastach i miasteczkach w całej Polsce. W tym roku jednak nie będą mu towarzyszyć fajerwerki ze względu na dobro zwierząt, które boją się huku towarzyszącego eksplozjom.

Szczytny cel

W ubiegłym roku głównym celem zbiórki pieniędzy organizowanej w ramach WOŚP było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Dzięki zebranej – rekordowej dotąd – kwocie 126 373 804, 34 PLN zakupiony został sprzęt między innymi dla oddziałów neonatologii. W tegorocznej edycji udział bierze blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Jej celem jest zebranie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Być może tak jak w ubiegłym roku, zostanie pobity rekord zebranej kwoty.

Katowice również zagrają!

Finał 27 edycji WOŚP w naszym mieście odbędzie się dziś - 13 stycznia - na katowickim Rynku. Warto przyjść na koncerty wielu artystów. Najsłynniejsi z nich to: Gutek i Lipali. Jednak finał organiozwany jest również w innych miejscach naszego miasta. Tam również dziś wieczorem będzie goroąco. Pozostałe sztaby WOŚP mają miejsce przy: Prywatnym LO im. Wańkowicza, Zespole Szkolno - Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących w Koszutce, Hufcu ZHP Katowice, Fundacji Elementarz, Fundacji z Pasją oraz Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii Libero. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym fanpage.

WOŚP – o fundacji

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została założona 2 marca 1993 roku przez Jurka Owsiaka. Jednak pierwszy finał WOŚP odbył się już wcześniej, a jego emisja miała miejsce w TVP2 3 stycznia 1993 r. Celem akcji było zebranie środków dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zgodnie ze statutem fundacji, jej podstawowym celem jest: „Działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz
promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

fot. cybersport.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search