Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Wycinka w Katowicach. Mieszkańcy ratują 70 drzew w śródmieściu

Wycinka Drzew Kato Wit

Kolejna wycinka drzew w Katowicach. Pod topór ma pójść 70 drzew w południowej części śródmieścia. Mieszkańcy zbierają podpisy w tej sprawie. 

Wycinka drzew planowana jest przy ul. Wita Stwosza w sąsiedztwie budynku Prokuratury, wzdłuż alei Górnośląskiej oraz przy ul. Kościuszki.  – Zdecydowanie domagamy się zachowania istniejącego drzewostanu – apeluje Komitet Obrony Drzew na ul. Wita Stwosza i wzdłuż Al. Górnośląskiej w Katowicach.

Mieszkańcy podpisują petycję

Żeby uratować 70 drzew, które mają pójść pod topór, powstała petycja w tej sprawie. Podpisały ją już 172 osoby, ale liczba ta stale rośnie.

- Nie dopuśćmy, aby bulwersująca historia wycinki 100-letnich kasztanowców na ul. Raciborskiej, znowu się wydarzyła, tym razem w południowej części miasta. Wycinka dorodnych i tak potrzebnych, w rejonie autostrady, drzew jest niedopuszczalnym aktem barbarzyństwa, na który nie można pozwolić! – czytamy w petycji.

Jak wskazuje Komitet Obrony Drzew na ul. Wita Stwosza i wzdłuż Al. Górnośląskiej w Katowicach, wycinka drzew spowodowana jest nowymi inwestycjami mieszkaniowymi.

- Nowe inwestycje mieszkaniowe na Brynowie, a zwłaszcza na ulicach Ceglanej i Meteorologów, gdzie domów mieszkalnych jeszcze przybędzie, sprawiają, że ginie tam niemal każde duże drzewo, a nasadzenia zastępcze nie rekompensują strat dla miasta i jego mieszkańców – ostrzegają.

Petycja dostępna jest TUTAJ

Obraz 2021 02 25 111934 Fill 538x500

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search