Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pierwszy salon supersamochodów Koenigsegg powstanie w Katowicach

Previous Next

Koenigsegg zawitał do Polski. 19 września odbył się pokaz czterech flagowych modeli superszybkich samochodów. Czy polski rynek jest gotowy na takie perełki?

Koenigsegg w Katowicach

Salon luksusowych aut będzie prowadzony w Katowicach przez rodzinną firmę Pietrzak Group, która rozpoczynała swoją działalność od salonów Reanult. Teraz w dużej mierze zajmuje się sprzedażą aut ekskluzywnych marek takich jak: Ferrari czy Maserati. 19 września odbył się pokaz czterech modeli tej szwedzkiej marki. Auta zachwycają nie tylko ultranowoczesnym designem, ale też niezwykłą szybkością. Model Agera R jest jednym z najszybszych seryjnie produkowanych samochodów na świecie. Ile kosztuje nas taka przyjemność? Za model Agera R musimy zapłacić 5 168 000 zł, zaś cena najpopularniejszego modelu marki, czyli czteroosobowej Gemery z hybrydowym napędem o mocy 1700 km, rozpoczyna się od wartości 1 380 000 euro netto (po uwzględnieniu podatków realna cena to blisko 10 mln złotych).

Polacy coraz chętniej wybierają ekskluzywne auta

Przechadzając się ulicami miast trudno nie zauważyć coraz większej ilości drogich aut, poruszających się po polskich drogach. To oznacza, że Polacy coraz chętniej kupują ekskluzywne auta, a przede wszystkim stać ich na to. Ogólnoświatowe statystyki również potwierdzają ten trend – drogie auta sprzedają się bardzo dobrze. Zasadnicze pytanie – od jakiej kwoty zaczyna się luksusowe auto? W Polsce, w latach 70-80 prawdziwym wyznacznikiem luksusu było posiadanie Fiata 126p. (ok 87 tys. zł) Dziś wymagania Polaków są o wiele wyższe. Według KPMG cena auta luksusowego zaczyna się od 215 tys. zł, a kończy na paru czy kilkudziesięciu milionach. Polacy, najczęściej wybierają takie ekskluzywne marki jak: Lexus, Porshe czy Jaguar. Na polskich drogach można też zauważyć perełki wśród samochodów: Maserati, Aston Martin, Bentley czy Rolls Royce.

Historia Koenigsegg

Firma została założona w 1994 roku przez 22-letniego Christiana von Koenigsegga. Pierwszą budowę prototypu rozpoczął w opuszczonym przez szwedzkie siły powietrzne hangarze. Prace nad projektem trwały dwa lata, ale pierwszy samochód udało się sprzedać w 2002 roku, czyli 8 lat od założenia firmy.  Koenigsegg zajmuje się produkcją superszybkich i niezwykle luksusowych samochodów. Firma wykorzystuje też innowacyjne rozwiązania: stworzenie obręczy kół w całości wykonanych z włókna węglowego czy seryjne przystosowanie auta do spalania biopaliwa – etanolu. Założyciel firmy udowodnił, że nie potrzeba zaplecza w formie wsparcia wielkich koncernów, by stać się jednym z najbardziej wyjątkowych producentów samochodów na świecie.

Salon Koenigsegg ma swoją siedzibę w salonie przy ul. Bocheńskiego, w którym mieści się również niezwykła restauracja La Squadra – jedyna restauracja na świecie przy salonie samochodowym Ferrari. 

fot. Facebook Koenigsegg

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search