Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Za nami pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki

Przewodniczacy

Za nami pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki, która ma pomóc w promowaniu naszego regionu. Przewodniczącym rady został dr hab. Rajmund Tomik, prorektor ds. Dydaktyki i Studentów katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Wczoraj, 15 września odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki, która ma za zadanie między innymi promować nasz region. Podczas niej wybrano prezydium. Członkowie postanowili, że przewodniczącym rady zostanie dr hab. Rajmund Tomik, prorektor ds. Dydaktyki i Studentów katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

- Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem – mówi dr hab. Rajmund Tomik. – Śląska Rada Turystyki ma pomóc zarządowi województwa śląskiego w opracowaniu dobrej strategii. Skład rady reprezentują osoby z różnych części regionu, myślę że będziemy w stanie kompetentnie doradzać zarządowi województwa śląskiego – dodaje.

Zastępcą natomiast wybrano Adama Wawocznego, prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej. Trzecim członkiem Prezydium jest Krystyna Gołąbek, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Śląska turystyka w dobie epidemii

Można powiedzieć, że rada została powołana w bardzo trudnych czasach dla turystyki. Na pewno czeka przed nią wiele wyzwań. Jak zapowiadają członkowie, w najbliższych planach jest przede wszystkim aktualizacja Programu Rozwoju Turystyki Województwa Śląskiego, który ma być odpowiedzią na kryzys związany z Covid-19.

- Na pewno nie jest to łatwy czas dla tej branży - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego - To właśnie turystyka jako pierwsza odczuła skutki pandemii. Musimy sprostać nowym wyzwaniom, przemodelować kierunki działania, dopasować je do potrzeb i oczekiwań zarówno przedsiębiorców turystycznych jak i samego turysty. Wsparcie będzie wartością dodaną do jej rozwoju – dodaje.

fot. slaskie.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search