Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zainicjowanie powstania Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy podczas CYBERSEC EXPO

Prezentacja Produktu Na Konferencji

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najważniejszych w Europie wydarzenia, poświęconego strategicznym aspektom cyberprzestrzeni oraz globalnej rewolucji technologicznej – CYBERSEC CEE organizowanego przez Instytut Kościuszki.  W  dniach 29-30 października w MCK Katowice odbędzie się szereg wydarzeń, w których wezmą udział eksperci, przedstawiciele instytucji międzynarodowych i krajowych oraz firm działających w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Szczególnym wydarzeniem w kontekście Śląska będzie podpisanie listu intencyjnego między Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego a firmą Cyberus Labs Sp z o.o., które zainicjuje powstanie Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy.
Pomysłodawcą i inicjatorem jest Marek Ostafil, współzałożyciel i Dyrektor Operacji w Cyberus Labs.

„Klaster ma na celu przede wszystkim wykorzystanie potencjału podmiotów działających na Śląsku w obszarze Internetu Rzeczy i tworzenie tu, na Śląsku, globalnych rozwiązań i produktów przeznaczonych na rynek IoT. Nie ma to jednak być outsourcing dla firm zewnętrznych, lecz centrum tworzące własne rozwiązania na potrzeby rynku światowego. Na istniejący potencjał składają się nie tylko firmy z branży IoT, ale również instytuty badawcze, uczelnie i inne jednostki działające w obszarach, w których coraz częściej  wdrażane są rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy jak kopalnie, szpitale, zakłady przemysłowe i całe miasta.” - mówi Marek Ostafil.

Inicjatywa spotkała się z poparciem Marszałka Województwa Śląskiego. „Dzisiejszy świat zmierza w stronę automatyzacji oraz wykorzystywania technologii i maszyn w tworzeniu dóbr. Dodatkowo Województwo Śląskie jest w procesie transformacji, z regionu związanego z przemysłem ciężkim w region nowych technologii. Specjalizacje regionalne opierają się na energetyce, ICT, medycynie, zielonej gospodarce oraz przemysłach wschodzących. Rozwijająca się technologia Internetu Rzeczy idealnie wpisuje się w specyfikę każdej z tych branż, dlatego inicjujemy Śląski Klaster Internetu Rzeczy, jako platformę współpracy różnych sektorów życia gospodarczego województwa." – tłumaczy Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Jak mówi Marek Ostafil: „Śląsk wyróżnia się na tle całego kraju niezwykle wysoką kulturą pracy i ogromnym zaangażowaniem, co w efekcie gwarantuje wysoką jakość. Śląsk posiada ogromny potencjał intelektualny, technologiczny oraz sprzyjającą infrastrukturę. Docelowo będziemy tworzyć tu ekosystem podmiotów gospodarczych, uczelni i administracji, który będzie funkcjonował wg najlepszych wzorców z krajów rozwiniętych technologicznie”.

Podpisanie listu intencyjnego odbędzie się 29 października, na scenie CYBERSEC EXPO, o godz. 16.30 w MCK Katowice.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search