Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zamiast dworca autobusowego w Katowicach przy Skargi będzie biurowiec. Teren ogrodzony

Previous Next

Zamiast dworca autobusowego przy ul. Skargi powstanie biurowiec. Na razie wokół niego postawiono ogrodzenie i dalej jego widok kłuje mieszkańców w oczy.

Z końcem grudnia 2020 r. pożegnaliśmy się z paskudnym dworcem przy ulicy Skargi. Właściciel działki wypowiedział dzierżawcy umowę, a od 1 stycznia 2021 r. większość przewoźników przeniosła się na dworzec przy ul. Sądowej.

- Umowy na kursy zagraniczne są już podpisane, a przewoźnicy wznawiając swoje kursy po zniesieniu obostrzeń będą je realizować z ul. Sądowej. Dla sprawniejszej obsługi podróżnych pomiędzy CP „Sądowa” a dworcem PKP kursują bezpłatne połączenia autobusowe – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu Urzędu Miasta Katowice.

Zamiast dworca autobusowego powstanie biurowiec

Pieczę nad działką sprawuje firma Echo Investment, która dostała w urzędzie miasta tzw. warunki zabudowy. W miejsce rażącego w oczy dworca autobusowego ma powstać biurowiec o powierzchni najmu ok. 22 tys. mkw. Jego budowa prawdopodobnie rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Koniec prac planuje się na wiosnę 2023 r.

Obecnie Echo Investment pracuje nad projektem budynku. Inwestycja będzie opiewać na kwotę ok. 177 mln zł.

fot. Magdalena Grabowska 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search