Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zamiast taksówki można wypożyczyć auto na minuty!

Carsharing to usługa znana już w Katowicach. Po Traficarze w stolicy województwa śląskiego pojawiła się kolejna firma oferująca wynajem samochodów na minuty. To Panek CarSharing.


Firma oferuje wynajem samochodu zarówno na kilku minut, jak i na wiele dni. Dostępność takich usług na wpłynąć na zmniejszenie liczby nowych samochodów rejestrowanych w najbardziej zatłoczonych miastach.


Przypomnijmy, że w marcu 2018 roku w naszym województwie pojawiła się usługa Traficar. Katowice znalazły się wówczas w gronie czternastu miast Śląska i Zagłębia. Jednakże po kliku miesiącach, w sierpniu, strefę zawężono, a auta Traficara można zostawiać już wyłącznie w Katowicach, Chorzowie i na lotnisku w Pyrzowicach.

Teraz na rynku carSharingu pojawiła się nowa firma. To Panek SA, która powstała w 2000 roku w Lubinie na Dolnym Śląsku jako lokalna wypożyczalnia samochodów. W ciągu 20 lat nieustannie się rozwijała, osiągając miano największego operatora systemu CarSharingowego. Na tym jednak nie koniec, bowiem jak zapowiadają przedstawiciele, jeszcze w kwietniu obejmie swoim zasięgiem wszystkie miasta powyżej 100 000 mieszkańców.

Od 20 kwietnia mieszkańcy Śląska mogą korzystać z CarSharingu. Każdy nowy użytkownik otrzyma 20 zł do wyjeżdżenia na start. - Do stref, w których można wynająć samochód dołączają: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Ruda Śląska, Chorzów oraz Świętochłowice i Mysłowice- wylicza Marta Majewska reprezentująca firmę Panek.

- W związku w przedłużającą się sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o kontynuacji ekspansji usługi. Większość połączeń kolejowych jest zawieszonych, nie działają samoloty, a potrzeba przemieszczania dalej występuje. Nie chcemy nikogo namawiać do wychodzenia z domu, dajemy możliwości tym, którzy tego potrzebują. Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, co z kolei powoduje, że do sklepu chodzimy rzadziej. Zmniejsza się szansa zarażenia i kolejki. Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne – informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Ekspansja będzie przebiegała etapowo. Na początku nowa usługa zagości w województwie śląskim. Użytkownicy będą mogli korzystać z takich samochodów jak: Toyoty Yaris, Toyoty Corolla i CHR, Seaty Arona i Mercedesy GLA.

Samochody PANEK można wynajmować zarówno na minuty, jak i na kilometry, ale także na doby i tygodnie. Korzystające z nich osoby mogą podróżować po całej Polsce i zostawić je w dowolnej strefie. Wszystkie lokalizacje wynajmu widoczne są w aplikacji mobilnej PANEK, którą można pobrać ze sklepów GooglePlay i AppStore. Aplikację tę należy pobrać jeśli planujemy wypożyczyć samochód. Następnym krokiem jest utworzenie konta oraz rejestracja. Ta będzie wymagała podania danych z prawa jazdy oraz karty płatniczej. Każdy nowy użytkownik otrzyma 20 zł na bezpłatny przejazd. W razie pytań dotyczących rejestracji można skontaktować się z infolinią - tel. 690 20 20 20.

fot. Panek CS

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search