Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zamiast Tesco będzie Netto

Tesco

Tesco znika z Polski. Sklepy i magazyny przejmie Salling Group, czyli spółka macierzysta Netto Polska. Co więcej, zwiększy też liczbę sklepów do 700.


Jak informuje Karolina Remiszewska z biura prasowego Netto Polska, Salling Group, duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska, zawarła umowę z brytyjskim detalistą Tesco w sprawie przejęcia polskiej działalności. Transakcja dotyczy przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

– Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Co stanie się z funkcjonującymi w Polsce sklepami Tesco? Zostaną przekształcone w Netto 3.0. Nastąpi to w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Jak podaje biuro prasowe Netto, wartość transakcji jest równa Enterprise Value (EV) w wysokości 900 mln zł, jednakże musi ona zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Finalizacja nastąpi w czwartym kwartale 2020 roku.


Obecnie sieć Netto Polska zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Przypomnijmy, że pierwszy sklep Netto w Polsce został otwarty w 1995 roku w Szczecinie i to tam znajduje się siedziba firmy. W sumie Netto ma prawie 1250 sklepów, które zlokalizowane są w Niemczech, Danii i Polsce.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search