Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zamknięte szkoły i uczelnie

Wirus

Wszystkie szkoły oraz uczelnie w Katowicach są zamknięte. - Koronawirus może stać się bardzo groźny, dlatego trzeba działać szybko i z wyprzedzeniem – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. 

Będą zamknięte szkoły i przedszkola

Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli oraz żłobków do 15 marca oraz zawieszeniu zajęć dydaktyczno—wychowawczych od 12 marca.

- Koronawirus może stać się bardzo groźny, dlatego trzeba działać szybko i z wyprzedzeniem – mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. - Jesteśmy jednak przekonani, że nasze działania są słuszne i podjęte we właściwym czasie – dodał.

W związku z zawieszeniem działalności placówek oświatowych, rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego - zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy. Zasiłek będzie wypłacany z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zostało również wprowadzone rozwiązanie zdalnej pracy, która umożliwi podjęcie rodzicom decyzji czy skorzystają z zasiłku opiekuńczego, czy ewentualnie ze zdalnej pracy. Z zasiłku mogą korzystać rodzice dzieci poniżej 8. roku życia i nie dłużej niż do dnia poprzedzającego ósme urodziny dziecka.

Zamknięte nie tylko szkoły, ale także uczelnie 

Z powodu zagrożenia koronawirusem Uniwersytet Śląski w Katowicach zadecydował o zawieszeniu od środy 11 marca zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach. Taką samą decyzję podjął także Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska oraz Uniwersytet Medyczny. Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search