Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zatrzymano ciężarówkę z nielegalnymi emigrantami

Cudzoziemcy

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 nielegalnych emigrantów, którzy podróżowali na naczepie auta ciężarowego. Samochodem, który wjechał do Polski od strony Słowacji, kierował mężczyzna pochodzący z Turcji. Wśród zatrzymanych znajdowały się również dzieci.

- Cudzoziemcy podróżujący w naczepie ciężarówki nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Deklarowali, że pochodzą z Syrii, Iraku, Iranu oraz Turcji. Trwają czynności zmierzające do potwierdzenia ich obywatelstwa oraz danych osobowych. Kierowca ciężarówki, który został zatrzymany, to obywatel Turcji. Wszyscy cudzoziemcy, wśród których były kobiety i dzieci, zostali przebadani przez lekarza. Czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji – informuje Katarzyna Jesionowska, ze Śląskiej Straży Granicznej.

Nielegalni migranci

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 sierpnia), w miejscowości Kobiór na drodze krajowej nr 1. Rutynowa kontrola wykazała, że na naczepie znajdują się 4 kobiety, 4 dzieci i 26 mężczyzn. Wszystkie te osoby w nielegalny sposób przekroczyły granice naszego państwa. Z deklaracji emigrantów wynika, że są oni obywatelami Syrii, Iranu i Iraku, chociaż ni posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Wszyscy cudzoziemcy zostali przebadani przez lekarza. Czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zapewnili migrantom żywność oraz wodę.

Dalszy los cudzoziemców

Zgodnie z postanowieniem sądu emigranci zostali osadzeni na 90 dni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, gdzie oczekują na zakończenie postępowań administracyjnych.

fot. Śląska Straż Graniczna 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search