Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zatrzymano pedofila z Katowic

Pedofil z Katowic był przekonany, że rozmawia w sieci z 14-latką. Próbował ją namówić na spotkanie, na którym – jak określa policja – miała się ona poddać „czynności seksualnej”. Tym razem po drugiej stronie był jednak ktoś zupełnie inny i 32-latek został zatrzymany przez policjantów z Chorzowa.

32-latek próbował namówić 14-latkę do poddania się „czynności seksualnej”

Sprawą pedofila z Katowic zajęli się chorzowscy policjanci, po tym gdy zgłosiła się do nich mieszkanka Chorzowa i poinformowała, że od jakiegoś czasu koresponduje z 32-letnim mężczyzną. Był on przekonany, że wymienia wiadomości z 14-latką.

- W korespondencji usiłował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się czynności seksualnej – podkreśla policja.

Pedofil został namierzony i zatrzymany w niespełna tydzień. Policjanci zgromadzili też materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniej propozycji poddania się czynności seksualnej. 32-latek z Katowic na czas prowadzonego postępowania został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci apelują, by podczas wakacji zwracać szczególną uwagę na dzieci

Okres wakacji to dla dzieci czas większej swobody i wtedy chętnie nawiązują nowe znajomości przez internet. Policjanci apelują więc do rodziców, by zwracali na to szczególną uwagę.

- Często, w różnych kontekstach, pojawia się w naszych ustach żart - „kontrola najwyższą formą zaufania”. Sformułowanie to może budzić kontrowersje, jednak jeśli występujemy w roli rodzica to spoczywająca na nas odpowiedzialność za dziecko powinna być wystarczającym powodem do przyjęcia postawy zainteresowania i przyglądania się temu, czym nasze dziecko się zajmuje, jak i z kim spędza swój wolny czas i czy jest w tym wszystkim bezpieczne – podkreślają mundurowi.

Policjanci dodają, by zwracać także uwagę na grupę rówieśniczą, w której obraca się dziecko. Często bowiem rówieśnicy mogą nakłaniać innych do nieodpowiednich zachowań.

fot. pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search