Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Żłobki i przedszkola w Katowicach nie będą otwarte 6 maja

Dzieci

Jak ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja mają być otwarte żłobki i przedszkola. Katowice zapowiedziały, że nie otworzą ich we wskazanym terminie. Wstępnie mają być dostępne od 18 maja.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola pod szczególnym "reżimem sanitarnym". Prezydent Katowic przyznaje, że otwarcie placówek w tej chwili nie jest możliwe. 

- Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla nas najważniejsze. W Katowicach notujemy aktualnie wzrost dynamiki zachorowań na koronawirusa. Otwarcie żłobków i przedszkoli w takiej sytuacji jest niemożliwe. Dlatego podjąłem decyzję, że 6 maja placówki te nie zostaną otwarte - informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Żłobki i przedszkola będą otwarte od 18 maja

Marcin Krupa zapowiada, że wstępnie od 18 maja żłobki i przedszkola zostałyby otwarte dla dzieci, których rodzice wyraziliby wcześniej taką chęć, znów od 24 maja, kiedy kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych, żłobki i przedszkola powróciłyby do normalnego funkcjonowania. Według zaleceń premiera otwarte mogą być tylko instytucje, w których zapewniono realizację wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

- Oczywiście wcześniej podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by w żłobkach i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Zastrzegam, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej - wyjaśnia Marcin Krupa. - Jednocześnie skierowałem do Wojewody Śląskiego i Sanepidu list z prośbą o rekomendację w kontekście bezpieczeństwa w zakresie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli, która to rekomendacja będzie miała wpływ na decyzje w tej sprawie - dodaje. 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search