Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmarł 12-latek pogryziony przez amstaffa

Amstaff

12-latek z Przemyśla pogryziony przez amstaffa zmarł wczoraj w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Według przemyskiej policji do wypadku doszło w poniedziałek. 12-latek miał odwiedzić swojego 11-letniego kolegę, u którego w domu znajdowały się dwa psy rasy amstaff. Nagle jeden z nich zaatakował chłopca. Obrażeń ciała doznał także 11-latek, gdy próbował bronić swojego kolegę.

Lekarze musieli rozpocząć reanimację 

Zaatakowane dziecko natychmiast przewieziono do szpitala w Przemyślu. Lekarze rozpoczęli reanimację. Gdy udało się przywrócić 12-latkowi funkcje życiowe, dziecko zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Stan 12-latka był krytyczny 

Według lekarzy stan chłopca był krytyczny. 12-latek miał liczne pogryzienia, obrażenia szyi, głowy oraz klatki piersiowej. Dziecka niestety nie udało się uratować. Wczoraj prokuratura rejonowa w Przemyślu podała informację, że zaatakowany chłopiec zmarł w klinice w Katowicach.

Jego życia, niestety, nie udało się uratować. W tej sprawie wszczęliśmy śledztwo. Wiemy już, że w momencie zdarzenie w domu nie było osób dorosłych – mówi prokurator Anna Szczerba z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu w rozmowie z "Życiem Podkarpackim".

Zadecydowano, że amstaffy zostaną przeniesione do schorniska. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła śledztwo w tej sprawie. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search