Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmarł zawodnik GKS Katowice. Miał tylko 37 lat

Nie żyje Tomasz Mirocha, były napastnik w zespołach Naprzód Janów oraz GKS Katowice. Hokeista nie dożył nawet czterdziestu lat. 

Smutna wiadomość dla polskiego hokeju 

28 września portal hokej.net poinformował o śmierci zawodnika Tomasza Mirochy. Były hokeista uległ niedawno wypadkowi samochodowemu. Mężczyzna został nieszczęśliwie potrącony przez jadący pojazd. Jak informują członkowie rodziny, po tym zdarzeniu sportowiec nie wrócił już do normalnego funkcjonowania. Dostał padaczki pourazowej oraz cierpiał na anemię. Wszystkie te czynniki niestety pogorszyły jego stan zdrowotny. Mirocha zmarł przeżywszy tylko 37 lat.

W młodości był wychowankiem hokejowej drużyny Naprzód Janów. Następnie przeniósł się do Górnośląskiego Klubu Sportowego w Katowicach. W swojej karierze zdobył 34 bramki i odnotował 14 asyst podczas 124 meczy ekstraklasy. Jego największym osiągnięciem stało się zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2002/2003. Mirocha grał również w młodzieżowej  reprezentacji naszego kraju do lat 18. Dwa razy pojechał z nią na najważniejsze hokejowe zawody świata. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search