Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmarła nauczycielka z SP 37 w Katowicach. Była zakażona koronawirusem

Swiatla

Nauczycielka ze szkoły podstawowej nr 37 w Katowicach – Elżbieta Strozik zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. - W ocenie uczniów, absolwentów i współpracowników wspaniały nauczyciel i człowiek – poinformował dzisiaj o jej śmierci prezydent Katowic Marcin Krupa.

Elżbieta Strozik była nauczycielką w szkole podstawowej nr 37 w Katowicach. Zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. O jej śmierci poinformował prezydent Katowic, Marcin Krupa.

- Zmarła, zakażona koronawirusem, pracownica jednej z katowickich szkół, pani Elżbieta. Nauczycielka nauczania początkowego, logopeda, prowadziła rewalidacje z dziećmi niesłyszącymi i słabo słyszącymi – informuje Marcin Krupa. - W ocenie uczniów, absolwentów i współpracowników wspaniały nauczyciel i człowiek. Rodzinie pragnę złożyć wyrazy głębokiego współczucia - dodaje. 

Dzisiaj padł rekord zakażeń

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w całym kraju mamy 20 156 nowych zakażeń i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie śląskim testy wykazały pozytywny wynik u 1994 osób. W ciągu doby w całej Polsce wykonano 67,8 tys. testów na koronawirusa.


Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni w ciągu ostatniej doby wynosi 24. 209 osób jest poddanych kwarantannie, 27 osób podlega hospitalizacji. 18 mieszkańców Katowic wyzdrowiało z koronawirusa. Nie wiadomo ile sanepid odnotował zgonów w ciągu ostatniej doby. Podano liczbę 46 – nie jest jasne jednak czy nie dotyczy ona liczby zgonów ogółem.

Sanepidd Thumb Medium250 0

fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search