Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zegar

Kiedy przechodzimy na czas letni? Już marzec, czy w najbliższych dniach musimy przestawiać zegarki? Sprawdź czy już pora!

Wiosnę czuć już w powietrzu. Coraz dłuższe dni, wyższe temperatury i tradycyjne przestawianie zegarków. Czy nadeszła już pora na przejście na czas letni?

Dlaczego musimy przestawiać zegarki?

W tym roku mieliśmy już nie zmieniać czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni, ponieważ Parlament Europejski zadecydował, że wszystkie państwa członkowskie mają zadeklarować, w której strefie czasowej chcą pozostać. Do wyboru były trzy zachodnia (Londyn), centralna (Warszawa i Paryż) oraz wschodnia (Ryga). Z powodu epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i w pozostałych krajach UE, wszystkie działania wstrzymano. Na razie zostaje więc po staremu.

Zmiana czasu 2021. Kiedy nastąpi?

Marzec jest miesiącem, w którym co roku zmieniamy czas z zimowego na letni. Niestety w tym przypadku tracimy jedną godzinę, ponieważ wskazówki będziemy przesuwać do przodu o godzinę. Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi dokładnie w nocy z 27 na 28 marca.

Zmiana czasu i jej wpływ na zdrowie 

Zmiana czasu nie jest wszystkim potrzeba, służy głownie względom ekonomicznym. Ma jednak ogromny wpływ na zdrowie. Nasze ciało może dosyć nieoczekiwanie zareagować na nagłą zmianę czasu. Ma to związek z rytmem okołodobowym, który zostanie naruszony. Przez pewien czas możemy mieć problemy z zasypianiem, a w ciągu dnia może nam doskwierać zmęczenie.
Szczególnie powinny uważać osoby, które borykają się z problemami układu krążenia. W momencie zmiany czasu wzrasta ryzyko zawału serca. Ma to związek z ciśnieniem krwi, które rośnie w ciągu nocy oraz nad ranem. Zmiana czasu może także wywołać u osób wrażliwych notoryczne bóle głowy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search