Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmiany w komunikacji tramwajowej. Zwiększono liczbę kursów

Tram11

Od poniedziałku, 25 maja, pojawiły się zmiany w rozkładach jazdy tramwajów. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził liczne zmiany w kursowaniu tramwajów. Odwieszono część linii, zwiększono liczbę kursów, a w dni powszednie pojazdy komunikacji miejskiej ponownie kursują tak, jak w dni robocze.

Nie można jednak mówić o tym, że przywrócono stan sprzed wybuchu pandemii. Dlaczego? – Są dwa powody. Po pierwsze, w czasie epidemii rozpoczęto prace inwestycyjne, które muszą teraz zostać uwzględnione w rozkładach jazdy. Po drugie, przy okazji planowania tych zmian, wprowadzamy pewne modyfikacje, które mają służyć optymalizacji połączeń – wskazuje zastępca naczelnika Wydziału Organizacji Przewozów ZTM Grzegorz Rutkowski. Z uwagi na liczne zmiany, zanim zdecydujemy się na jazdę komunikacją miejską, warto sprawdzić rozkłady jazdy. Modyfikacje będą wprowadzane stopniowo.

Co się zmieniło?

25 maja wprowadzono nowy, stały rozkład jazdy na liniach tramwajowych nr 6, 7 i 19, a na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego przywrócono kursowanie linii nr 49 oraz zaplanowano wznowienie kursowania tramwajów na linii nr 11. Dzięki tej zmianie na odcinku Katowice – Chorzów częstotliwość połączeń zostanie zwiększona dwukrotnie – zamiast 6 realizowanych odjazdów w ciągu godziny będzie 12. Co ciekawe, na trasie linii nr 7 zobaczymy inne tramwaje. - Od przyszłego tygodnia kursować na niej będą większe pojazdy – wskazuje Grzegorz Rutkowski.

Następne modyfikacje w komunikacji tramwajowej pojawią się dopiero na przełomie maja i czerwca. – Powoli odmrażane są kolejne obszary życia gospodarczego, zatem wciąż konieczne jest i będzie wprowadzanie zmian w rozkładach jazdy. Od połowy marca wprowadziliśmy już ok. 600 tego typu modyfikacji – wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Zmiany będą obejmować zarówno komunikację autobusową, jak i tramwajową, jednakże w ciągu najbliższych kilku dni w większym stopniu będą one dotyczyć tej drugiej – dodaje.

fot. ZTM

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search