Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmienią się granice katowickich parafii

11

W naszym mieście powstają nowe osiedla i mieszkania. W związku z tym zmienia się także obszar parafii. Których wiernych dotyczy reforma?

Zmiana parafii bez zmiany adresu

10 sierpnia arcybiskup, metropolita katowicki Wiktor Skworc wydał dekret dotyczący przede wszystkim poszerzenia terenu poszczególnych wspólnot. Dokument dotyczy: parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach, parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi (Katowice Brynów) oraz parafii Świętego Michała Archanioła (Katowice Brynów). 

Mieszkańcy domów przy ulicy Ceglanej, w tym z Osiedla Ceglana Park i Osiedla Zdrowie Stylove są zaproszeni na Msze w kościele katedralnym. Wierni zamieszkali przy ulicy Metrologów razem z Osiedlem Nowym Ptasim przynależą do parafii św. Michała Archanioła. To nie wszystkie zmiany.

Arcybiskup włącza także do tej parafii ulicę Brynowską – numery parzyste od 26 do 52, ul. Dworską (numery parzyste), ul. Gałczyńskiego (cała ulica), ul. Imieli (numery parzyste i nieparzyste od 6 do 17), ul. Kościuszki (numery nieparzyste od 123 do 141), ul. Miłosza (cała ulica), ul. Skiby (numery parzyste i nieparzyste od 5 do 18) i ul. Środkową (cała ulica). Do tej pory ten teren należał do wspólnoty przy kościele pw. Najświętszych Imion Jezusa i Maryi.

Powyższe decyzje zostały dokonane po rozmowach z poszczególnymi proboszczami. Wczoraj, 23 sierpnia, księża zapoznali wiernych z dokumentem podczas ogłoszeń duszpasterskich pod koniec Mszy. Proboszczowie bardzo cieszą się z przybycia nowych parafian.

Informujemy, że ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wydał dekret zmieniający granice kilku parafii - czytamy na facebookowym profilu jednej z nich. - W tym naszej parafii św. Michała Archanioła. Serdecznie witamy wszystkich nowych członków naszej wspólnoty!

fot. Parafia Świętego Michała Archanioła

118356387 4792764027404040 4458674295397977579 O

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search