Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmuszał kobiety do prostytucji. Koszmar trwał kilka lat

Policja Kato

Werbował młode kobiety oferując im dobrą pracę, a potem zmuszał je do prostytucji. Nie były świadome tego co je czeka. Ten koszmar trwał od 2017 roku.

Mężczyzna umieszczał na różnych portalach internetowych ogłoszenia o pracę. Dzięki nim werbował kobiety, które dla niego pracowały. Nie były świadome tego co je czeka…

- To były młode kobiety w trudnej sytuacji życiowej i materialnej – wyjaśnia podinspektor Aleksandra Nowara – Tacy ludzie wykorzystują słabą psychikę tych kobiet. Zmuszają je, szantażują, mówią, że opublikują ich zdjęcia przekażą rodzinie, znajomym. Tego rodzaju presja i sytuacja może powodować, że czuły się zmuszane i nie mogły z tego dobrowolnie zrezygnować – dodaje. 

Biznes się kręcił...

30 latek wynajmował dla nich mieszkania i organizował im sesje fotograficzne, które były wykorzystywane później do ogłoszeń o świadczeniu przez nie usług seksualnych. Biznes się kręcił. Ustalał im stawki godzinowe, a jego partnerka odbierała telefony od potencjalnych klientów i ustawiała ich na spotkania z kobietami.
Dzięki temu obydwoje cały interes mieli pod kontrolą. Parze udało się w ten sposób zwerbować co najmniej 15 kobiet, które świadczyły usługi seksualne wbrew swojej woli.

- Kobiety były zmuszane do prostytucji - wyjaśnia podinspektor Aleksandra Nowara - Mężczyzna usłyszał zarzuty za zmuszanie, dlatego ta sankcja, którą przewiduje kodeks karny mówi, że grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – dodaje.

Do akcji wkroczyli kontrterroryści 

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe. Parę zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Mieliśmy wiedzę, że ci ludzie mogą być niebezpieczni, dlatego zatrzymaniu towarzyszyli kontrterroryści. W mieszkaniu znaleziono m.in. amunicję, siekiery, maczety – wymienia podinspektor Aleksandra Nowara. W mieszkaniu był także worek foliowy z kokainą, pałki teleskopowe i kastet.

Podczas przeszukania zabezpieczono także laptopy, telefony komórkowe, karty SIM, dyski twarde i inne nośniki pamięci, które zostaną poddane analizie, a także gotówkę na poczet przyszłych kar. Policjanci odnaleźli także nielegalną amunicję, worek foliowy z proszkiem koloru białego, który narkotester oznaczył jako kokainę, a także maczety, pałki teleskopowe, nóż, siekierę i kastet.

Zatrzymani zostali doprowadzeni już do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im szeregu zarzutów. Mężczyzna odpowie za zmuszanie do uprawiania prostytucji, nakłanianie do prostytucji i ułatwiania jej oraz czerpania z niej korzyści majątkowej, posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji i posiadanie narkotyków. Kobieta usłyszała zarzuty nakłaniania do prostytucji i ukłaniania jej oraz czerpania z niej korzyści majątkowej. Za te przestępstwa grozi im odpowiednio 10 i 5 lat więzienia. Kary mogą być jednak wyższe, ponieważ jak ustalili śledczy, podejrzani uczynili sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w więzieniu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search