Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Zmuszał nastolatkę do prostytucji. Potem ją sprzedał

Fot

Oferował jej świetną pracę. Nastolatka myślała, że w końcu zmieni się jej życie na lepsze i wreszcie stanie na nogi. Niestety okazało się inaczej. Była zmuszana do prostytucji, a potem sprzedana innemu mężczyźnie.

Śledztwo w sprawie prowadzą policjanci z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej.
Policja pracowała nad sprawą od roku. 18-latka była w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Szukała pracy. Znajomi polecili jej mężczyznę, który miał ją zatrudnić. Wszystko miało się zmienić na lepsze. Niestety okazało się zupełnie inaczej…

Traktował ją jak „żywy towar”

Okazało się, że nowa praca związana jest z prostytucją. 32-latek wymuszał na nastolatce uprawianie seksu z klientami w różnych klubach oraz miejscach na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec. Jak podaje Śląska Policja, traktował ją dosłownie jak „żywy towar”.

Została sprzedana 38-latkowi

Mimo że 18-latka przynosiła spore zyski, mężczyzna postanowił sprzedać dziewczynę 38-latkowi, który czerpał korzyści materialne z uprawiania przez nią prostytucji na terenie Śląska.

Koszmar trwał kilka lat

Cały proceder miał miejsce w latach 2015-2017, a z nielegalnej działalności obaj sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. Na szczęście na trop wpadła policja. Okazało się, że 32-latek siedzi w więzieniu – usłyszał już dwa zarzuty dotyczące handlu ludźmi.  38-latek natomiast został zatrzymany we wrześniu. Usłyszał on zarzut handlu ludźmi oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji. Wobec podejrzanego na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania go na okres 3 miesięcy. Za handel ludźmi oraz czerpanie korzyści z nierządu, grozi im od 3 do nawet 15 lat więzienia.

fot. Śląska Policja 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search