Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Żołnierz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaszczepił się na COVID-19

Zolnierz

Żołnierz 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyszedł przed szereg i zaszczepił się na COVID-19. Mowa o szer. Anecie Trzcińskiej, która przyjęła pierwszą dawkę szczepionki.

Szer. Anna Trzcińska jest żołnierzem 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pielęgniarką i wykładowcą akademickim. Jak twierdzi, zaszczepiła się nie tylko dla siebie, ale także dla innych.

- Czy szczepię się dla siebie? Skłamałabym mówiąc, że nie bo w ok.1/3 robię to dla siebie – reszta – to właśnie dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników, pacjentów, studentów i dla wszystkich nieznajomych bo myślę, że wszyscy chcemy to przerwać, zakończyć. Zawód wybrałam świadomie, Wojsko wybrałam świadomie, zaszczepiłam się świadomie – podkreśla.

„Jestem ozdrowieńcem”

- Jestem ozdrowieńcem. Jestem po ciężkim przebiegu covid-19, łącznie z niewydolnością oddechową i szerokim wachlarzem objawów, tak w czasie choroby jak i po niej bo moja walka o życie nie zakończyła się wraz z ostatnim dniem izolacji. Przez dwa kolejne tygodnie uczyłam się chodzić… 100 metrów – ogromny wyczyn, utrzymanie pozycji siedzącej przez godzinę... Niesamowite wyzwanie, uczyłam się na nowo nawet jeść. Przewód pokarmowy także ucierpiał a ja straciłam 26 kg a z nimi mięśnie i siłę – opowiada szer. Aneta Trzcińska.

Szer. Anna Trzcińska namawia wszystkich do szczepień. Jak podkreśla, co prawda to nie jest 100-procentowa, ale najlepsza metoda do walki z pandemią koronawirusa.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search