Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

ZTM proponuje pracodawcom program partnerski

stoisko-ztm-tdj.jpg

ZTM kusi pracodawców ofertą współpracy, która niesie za sobą tytuł partnera i zniżki na bilety. Inicjatywa powstała w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Oferta ZTM 

Cel jest jeden - propagowanie i uwydatnianie walorów korzystania z komunikacji miejskiej. W ramach współpracy ZTM będzie przyznawał tytuł partnera poszczególnym firmom, które łączą się z przeprowadzeniem akcji promocyjnej. Pracodawcy będą mieli za zadanie promować usługi ZTM wśród swoich pracowników. Przedsiębiorstwa zyskają możliwość zamieszczenia reklamy na nośnikach ZTM. Kolejnym elementem współpracy to negocjacja cen biletów miesięcznych dla pracowników.

– Wyjście do pracodawców to nasza kolejna inicjatywa podjęta w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Polega ona na sprzedaży biletów miesięcznych firmom. Przy większym zamówieniu możemy oczywiście rozmawiać o rabacie. Chcemy w ten sposób nakłaniać przedsiębiorców do tego, aby ci przekonywali swoich pracowników do korzystania z komunikacji miejskiej – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Dlaczego? Dlatego, że jest ona bardziej ekologiczna, rozwiązuje problemy z parkowaniem i jest to pewnego rodzaju benefit dla pracowników. Ponadto jest to element wpisujący się w wartości, które są podzielane przez nowoczesne, duże firmy. Z jednej strony chodzi m.in. o idee, np. troskę o planetę. Z drugiej strony o wyróżnienie się na rynku pracy – wylicza Wawrzaszek.

Zalety korzystania z komunikacji miejskiej

Godziny szczytu, korek, a my w samochodzie – irytacja sięga wtedy zenitu. Najlepszą opcją jest wybranie komunikacji miejskiej  jako głównego środka transportu. Ulice są wtedy mniej zakorkowane i ograniczamy przy tym emisję spalin samochodowych. Poruszając się komunikacją miejską zyskujemy również kilka dodatkowych minut, które stracilibyśmy przy szukaniu miejsca parkingowego. Komunikacja miejska na terenie Metropolii jest też świetnie rozwinięta – za jej pośrednictwem możemy się dostać niemal wszędzie.

Pierwszym partnerem ZTM stała się firma TDJ. Współpraca rozpoczęła szeroko zakrojone działania promujące zalety korzystania z transportu publicznego wśród osób pracujących m.in. w dużych korporacjach. Każda kolejna firma, która dołączy do inicjatywy wspomoże budowanie zrównoważonego transportu na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search