Intel Extreme Masters 2022 z publicznością! Do Spodka wejdą tylko zaszczepieni

Po dwóch latach przerwy, czołowy turniej e-sportowy - Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach odbędzie się z udziałem publiczności. Jednak wstęp będzie tylko dla określonych osób.

ESL
Intel Extreme Masters 2019

Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach będzie jubileuszową, bo 10. edycją corocznego wydarzenia organizowanego w Spodku. Impreza odbędzie się w ostatni weekend lutego (25-27 lutego).

IEM w Katowicach po raz 10.

Pula nagród w tym roku to 1,5 mln dolarów. Jest ona podzielona na dwa tytuły: "Counter Strike Global Offensive" (1 mln dolarów) oraz "Strarcraft 2" (500 tys. dolarów). - Mamy w planach kilka dodatkowych atrakcji, ale pokażemy je bezpośrednio na evencie - mówią organizatorzy imprezy.

Do Katowic zjadą najlepsi gracze z całego świata. Będą 24 drużyny (5 graczy plus trener) "Counterstrike'a" i 36 zawodników "Strarcrafta 2". W przypadku tej drugiej gry będą dominować zawodnicy z Azji, głównie z Korei Południowej. W "Counterstrike'a" zagrają już głównie drużyny z Europy, ze Szwecji, z Niemiec, z Francji. Będzie też polski zespół.

Wstęp tylko z biletem i dla osób zaszczepionych

W tym roku, co kibice e-sportu przyjmą pewnie z ulgą, Intel Extreme Masters odbędzie się z udziałem publiczności. Przez ostatnie dwie edycje widzów nie było w Spodku ze względów epidemiologicznych (w 2020 r. decyzją wojewody śląskiego tuż przed początkiem imprezy zakazano zgromadzeń, a w 2021 r. turniej odbył się tylko w wirtualnych studiach).

Jednak i w przypadku edycji 2022 będą pewne obostrzenia związane z pandemią. Po pierwsze, impreza będzie w całości biletowana, wstęp do Spodka będzie tylko na podstawie imiennego biletu. Po drugie - na IEM będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione, po okazaniu certyfikatu covidowego. Bilety regularne kosztują od 115 do 260 zł za jeden dzień. Bilety VIP-owskie kosztują nawet 6000 zł.

Całe wydarzenie odbędzie się w Spodku. W 2022 r. nie będzie strefy expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, znanej z edycji 2015-2019.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon